Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2019 Kültür Başkenti Kırgızistan’ın Oş kenti seçildi!

18 Aralık, 2018 | 17:53

2019 Kültür Başkenti Kırgızistan'ın Oş kenti seçildi!

Kastamonu’da düzenlenen 36. TÜRKSOY Daimi Konseyi Dönem Toplantısı’nda “2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti”nin Kırgızistan’ın Oş kenti olmasına karar verildi.

2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kırgizistan’un Oş şehri seçildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kastamonu Tarihi Kurşunlu Han’da düzenlenen TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi 36. Dönem Toplantısı’nın kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, koordinasyon görevini Kırgızistan’a devrettiklerini ifade etti.

Kırgızistan'ın Oş kenti Kültür Başkenti seçildi

2019 Kültür Başkenti Kırgızistan’ın Oş kenti seçildi

Bakan Mehmet Ersoy, bundan sonraki toplantının Kırgızistan’ın Oş kentinde yapılacağına dikkat çekerek, “İnşallah hep beraber orada tekrar buluşacağız” açıklamasında bulundu.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov da Kırgizistan’ın Oş şehrinin “2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti” olduğunu paylaşarak, herkesi Oş kentine davet etti.

açıklamalarına Şeyh Şaban’ı Veli ile ilgili Kırgızistan’da çeşitli çalışmalar yapılacağını belirterek sürdüren Kaseinov, “Şeyh Şaban’ı Veli ile ilgili Türk Dünyası Kültür Başkenti Oş’ta büyük bir konferans olacak. 2019 Aşık Veysel ve Azerbaycan’ın ünlü şairi İmadeddin Nesimi yılı olacak.” diye konuştu.

2019 Kültür Başkenti Oş kenti seçildi

Sonuç bildirisi de imzalandı

TÜRKSOY fotoğraf sergisinin açılışının da gerçekleştirildiği Kastamonu’daki programda, TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi 36. Dönem Toplantısı kararlar ve sonuç bildirisi de imzalandı.

Programın sonunda, Kastamonu Valiliği tarafından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile toplantıya katılan Türk dünyasından temsilcilere plaket verilirken, “Kaşgarlı Mahmut” konulu hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödülleri de takdim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2019 Kültür Başkenti, Düsen Kaseinov, Kaşgarlı Mahmut, Kastamonu Kurşunlu Han, Kırgızistan, Mehmet Nuri Ersoy, Oş kenti, TÜRKSOY, TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları