Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2017 Yılının En Popüler Destinasyonu Kolombiya

16 Şubat, 2017 | 17:16

Bogota turizmtatilseyahat

Kolombiya, 2017 yılının en popüler destinasyonu olmaya aday ülkelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Kolombiya 2017 yılının popüler destinasyonları arasına girdi ve bu sene kolombiya için turizmin yoğun geçeceği konuşuluyor. Güney Amerikanın kuzey ülkesi olan bu ülkenin değer kazanmasnda ki en büyük neden Avrupalı turistin ilgisini Güney Amerikanın çekmiş olması, ayrıca tanıtımların bu pazara yoğunlaşması en büyük önemi gösteriyor. Peki Kolombiya da ne yapılabilinir hangi şehirleri gezilmeli?

Kolombiya’nın özelliği

Kolombiya, güney Amerika kıtasının kuzeyinde yer alan ve karayip denizine kıyısı olan bir ülkedir. Kolombiya, İspanyolca konuşulan bir ülkedir. Kolombiya’nın başkenti ise Bogota’dır ve ülkenin orta kısmında yer alır. Kolombiya’da İspanyollardan önce muisca, quimbaya ve tairona ırkları gibi kolombiya kızılderelileri de yaşamaktaydı. İspanyolların 1499’da kolombiya’ya gelmelerinden sonra kolonizasyon dönemi başlamış ve birçok savaşlara uğramış bölge olmuştur. 80’lerden sonra dünyanın en güçlü uyuşturucu kartelleri ile tanınsa da, ülkenin tanınmasını sağlayan diğer faktörü ise edebiyatıdır. Birçok ünlü yazarın dünya ve İspanyol edebiyatına katkısı büyüktür. Önünde gelen en büyük edebiyatçı ve yazar Gabriel Garcia Marquez’de bu ülkede doğmuş ve yaşamıştır. Kolombiya, eski kültürünü ve geleneklerini korumuş bir ülkedir.

 

Kolombiya’nın gezilecek şehirleri hangileridir?

1) Bogota;  Kolombiya’nın başkenti. UNESCO tarafından dünya kültür mirası şehri seçilmiş bir şehir olma özelliği taşımaktadır.

cartagena turizmtatilseyahat

2) Cartagena ; Kolombiya’nın karayiplerde ki başkenti denilebilir ve en çok turist çeken şehridir.

cali turizmtatilseyahat

3) Cali ; Salsa’nın başkenti ünvanı veirlmiş ve UNESCO ‘da gastronomi için açılan listesine girmiş bir şehirdir.

laslajascathedral turizmtatilseyahat

4) Ipiales ; Kolombiya’dan Ekvador’a geçerken görülmesi gereken bir Kolombiya şehridir. Katedrali ile ünlü bir şehirdir.

medellin turizmtatilseyahat

5) Medellin ; Eski kültürünü ve modern Kolombiya’yı  aynı anda görmenizi sağlayacak bir şehirdir.

 

Kolombiya’da iklim topikaldir. Ama yüksek kesimlerde ılıman iklim görülmektedir. Ekvator’a yakın olması sıcak iklim görülmesine neden olmaktadır. Kolombiya için en uygun zamanlara göre, bahar ve yaz ayları için tatil planlaması yapabilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bogota, Cali, Cartagena, Ipiales, Kolombiya, Kolombiya Destinasyonu, Kolombiya'nın gezilecek şehirleri, Medellin,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları