Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2017 turizm gelirinde hedef 35 milyar dolar!

10 Ekim, 2014 | 11:59

2014 yılı büyüme rakamlarının açıklanmasının ardından Orta Vadeli Program’a göre, 2017 yılında 35 milyar dolar turizm geliri elde edilmesi hedefleniyor.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2014 yılı büyüme tahmininin yüzde 4’ten yüzde 3,3’e düşürüldüğünü, enflasyon tahmininin ise yüzde 5,5’ten yüzde 9,4’e yükseltildiğini açıkladı.

Orta Vadeli Program’da (OVP) turizm geliri hedefleri de açıklandı. 2015-2017 dönemini kapsayan programda, turizm gelirlerinin yıllık ortalama yüzde 6,4 artması öngörülüyor.

Açıklanan verilere göre, 2014 yılında 29,5 milyar dolar olarak tahmin edilen turizm geliri, 2015’te 31,5 milyar dolar, 2016’da 33,5 milyar dolar ve 2017’de de 35,5 milyar dolar olarak hedeflendi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Birimi’nin açıklanan verilerden derlediği bilgiye göre, turizm gelirlerinin milli gelir içindeki payı yüzde 3,4’ten yüzde 3,7’ye çıkacak. Öte yandan turizm gelirlerinin ihracat gelirlerine oranı ise yüzde 18,4’ten yüzde 17,5’e gerileyecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, AKTOB Araştırma Birimi, Ali Babacan, Başbakan Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Orta Vadeli Program, Orta Vadeli Program turizm, Turizm, Turizm geliri, Turizm Haberleri, türkiye turizm gelir,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları