Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2017 turizm gelirinde hedef 35 milyar dolar!

10 Ekim, 2014 | 11:59

2014 yılı büyüme rakamlarının açıklanmasının ardından Orta Vadeli Program’a göre, 2017 yılında 35 milyar dolar turizm geliri elde edilmesi hedefleniyor.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2014 yılı büyüme tahmininin yüzde 4’ten yüzde 3,3’e düşürüldüğünü, enflasyon tahmininin ise yüzde 5,5’ten yüzde 9,4’e yükseltildiğini açıkladı.

Orta Vadeli Program’da (OVP) turizm geliri hedefleri de açıklandı. 2015-2017 dönemini kapsayan programda, turizm gelirlerinin yıllık ortalama yüzde 6,4 artması öngörülüyor.

Açıklanan verilere göre, 2014 yılında 29,5 milyar dolar olarak tahmin edilen turizm geliri, 2015’te 31,5 milyar dolar, 2016’da 33,5 milyar dolar ve 2017’de de 35,5 milyar dolar olarak hedeflendi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Birimi’nin açıklanan verilerden derlediği bilgiye göre, turizm gelirlerinin milli gelir içindeki payı yüzde 3,4’ten yüzde 3,7’ye çıkacak. Öte yandan turizm gelirlerinin ihracat gelirlerine oranı ise yüzde 18,4’ten yüzde 17,5’e gerileyecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKTOB, AKTOB Araştırma Birimi, Ali Babacan, Başbakan Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Orta Vadeli Program, Orta Vadeli Program turizm, Turizm, Turizm geliri, Turizm Haberleri, türkiye turizm gelir,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları