Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi

11 Nisan, 2017 | 11:55

2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF), 2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi raporu yayımlandı.

WEF tarafından iki yılda bir yayınlanan Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi verileri, ülkelerin turizm konusunda ne kadar rekabetçi olduklarını ortaya koyuyor.

Çevre, altyapı, doğal ve kültürel kaynaklar, tesis kapasitesi gibi toplam 14 başlık analiz edilerek ortaya çıkan rapora göre, Türkiye turizm rekabetinde 44. sırada yer aldı.

Türkiye son iki yılda gösterdiği performansla 136 ülke arasında dünyanın en rekabetçi 44’üncü turizm ülkesi oldu. Türkiye 2015 yılından yayınlanan raporda da yine 44. sırada yer alıyordu.

İlk Üç Avrupa’dan

Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi verilerine göre dünyanın turizmde en rekabetçi ilk üç ülkesi Avrupa’dan. İlk üç İspanya, Fransa ve Almanya olarak sıralanırken, son üç sırada ise Yemen, Çad ve Burundi yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Seyahat, Turizm, WEF,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları