Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi

11 Nisan, 2017 | 11:55

2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF), 2017 Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi raporu yayımlandı.

WEF tarafından iki yılda bir yayınlanan Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi verileri, ülkelerin turizm konusunda ne kadar rekabetçi olduklarını ortaya koyuyor.

Çevre, altyapı, doğal ve kültürel kaynaklar, tesis kapasitesi gibi toplam 14 başlık analiz edilerek ortaya çıkan rapora göre, Türkiye turizm rekabetinde 44. sırada yer aldı.

Türkiye son iki yılda gösterdiği performansla 136 ülke arasında dünyanın en rekabetçi 44’üncü turizm ülkesi oldu. Türkiye 2015 yılından yayınlanan raporda da yine 44. sırada yer alıyordu.

İlk Üç Avrupa’dan

Seyahat ve Turizm Rekabet Endeksi verilerine göre dünyanın turizmde en rekabetçi ilk üç ülkesi Avrupa’dan. İlk üç İspanya, Fransa ve Almanya olarak sıralanırken, son üç sırada ise Yemen, Çad ve Burundi yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Seyahat, Turizm, WEF,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları