Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2016 Yılında Yunanistan Ve Yunan Adalarına Akın Ettik

02 Ocak, 2017 | 14:41

2016 Yılında Yunanistan Ve Yunan Adalarına Akın Ettik

Geride bıraktığımız yılda Türk turistin tatil için en çok tercih ettiği bölge Yunanistan ve Yunan Adaları oldu.

Türk turistler, Yunan adalarına akın etti. 1 milyon 200 bin Türk turist, tatil için Yunanistan ve Yunan Adalarına gitti. Türkiye, Yunanistan’a en fazla turist gönderen yedinci ülke konumuna yükseldi.

Türkiye Otelciler Birliğinin (TÜROB), Selanik Philoxenia 2016 Turizm Fuarı sonrasında hazırladığı sonuç raporuna göre, Türkiye’den, Yunanistan’a giden Türk turist sayısının 1 milyonu aşmasıyla, turizm sektöründe iki ülke arasındaki roller değişti ve Türkiye Yunanistan için önemli bir kaynak haline geldi.

Yunan turist azaldı

Türkiye’den Yunanistan’a giden Türk turist sayısı artarken Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı ise tam tersi bir grafik izledi. Uzmanlar, Türkiye’nin güvenlik sorunu olan bir ülke algısının ülkeye gelen Yunan turist sayısında azalmaya sebep olduğunu belirtiyor.

Makedon turistler Yunanistan turunda zirvede

Yunanistan 2016 yılında en çok ilgiyi Makedonlardan gördü. Yunan Adaları ve Yunanistan’a Makedonya’dan gelen turist sayısı 3 milyonu bulurken Almanya’dan 2.8, İngiltere’den 2.4, Bulgaristan’dan 1.9 , Fransa’dan 1.5 , İtalya’dan 1.3 ve Türkiye’den 1.2 milyon turist, Yunanistan turu gerçekleştirdi. Yılda yaklaşık olarak 23 milyon turisti ağırlayan Yunanistan’ın turizm geliri ise 13 milyar dolar civarında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları