Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2016 Rio Olimpiyat Oyunları resmi açılış töreni yapıldı

06 Ağustos, 2016 | 07:08

2016 Rio Olimpiyat Oyunları başladı 31. Yaz Olimpiyat Oyunları, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentindeki Maracana Stadı’nda gerçekleştirilen törenle resmen başladı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları açılış töreni, ev sahibi Brezilya’nın kültür, tarih ve doğasını konu alan gösterilere sahne oldu. 78 bin kapasiteli Maracana Stadı’nda sahne şovlarına ayrılan kısım haricindeki tüm koltukların dolduğu bir ortamda gerçekleşen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları açılış töreni 4 saat sürdü.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları başladı

Geçmişten günümüze Brezilya kültürünün konu alındığı törende, muhteşem dans şovlarının yanı sıra, havai fişek gösterileri ve ünlü isimlerin sahne performansları da ön plana çıktı.

3 milyar kişi izledi

Dünya genelinde yaklaşık 3 milyar kişinin izlediği açılış töreni, sosyal medyada da gecenin en çok konuşulan konusu oldu. Açılış töreninde sergilenen gösterilerde 35 binden fazla kişi görev yaptı. 12 samba okulunun katıldığı açılış töreninde yaklaşık 5 bin 500 kostüm kullanıldı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları başladı

Meşaleyi De Lima yaktı

Olimpiyat meşalesinin sporcular tarafından yakılması geleneği Rio 2016’da bozularak meşale eski atlet Vanderlei Cordeiro De Lima tarafından yakıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016 Rio, Brezilya, Maracana Stadı, Olimpiyat oyunları, Rio De Janeiro, Rio Olimpiyat Oyunları, Vanderlei Cordeiro De Lima, Yaz Olimpiyat Oyunları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları