Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2015 Sağlık Turizmi yılı olacak

24 Şubat, 2015 | 10:31

TÜRSAB başkanı Başaran Ulusoy, yaptığı açıklamada 2015’in Sağlık Turizmi açısından önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, kurumun internet sitesinden yaptığı açıklamada, 2015 yılı sağlık turizmi hakkında önemli bilgiler verdi.

2015’in sağlık turizmi için önemli bir yıl olduğuna dikkat çeken Ulusoy, “Yenilik hep umut verir. Biz de yeni bir yılın başında olmaktan ve 2015 yılı içinde yapacağımız güzel işlerin verdiği coşkudan dolayı heyecanlıyız. Bu yıl, Sağlık Turizmi için önemli bir yıl. Artık, geçtiğimiz yıllarda attığımız tohumların meyvelerini toplamanın zamanı geliyor” dedi.

2014 Sağlık Turizmi Raporu’nun Türkiye’nin sağlık turizminde geldiği noktayı çok net bir şekilde ortaya koyduğunu belirten Ulusoy, “Sağlık turizminden elde edilen gelir 2.5 milyar dolar. Hedefimiz bu rakamı 2023 yılında 20-25 milyar dolara çıkarmak. Saç ekimi, plastik cerrahi ve ameliyatlar konusunda Türkiye hem ucuz hem de kaliteli hizmet veren bir ülke olarak biliniyor. Konusunda uzman cerrahlarımız, dünya standartlarının çok üstünde. Sağlık Bakanlığımız 32 bin yatak kapasiteli hastane inşaatını bitirmek üzere. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, yurt dışından kamu ve özel hastanelere tedavi amaçlı gelenlerin sayısı 2008 yılında toplam 74 bin 93 kişiydi. Aradan geçen 6 yılda bu rakam 300 bin seviyesine çıkarak rekor kırdı” ifadelerini kullandı.

Başaran Ulusoy sözlerine şöyle devam etti;

“Bunlar, turizmimiz için çok olumlu gelişmeler. Sağlık Bakanlığı ile özel kuruluşlar birlikte çalışmaya başlar ve uygulamada ortak bir prosedür belirlerse, öyle zannediyorum ülkemiz, Sağlık Turizmi’nde dünyanın en çok tercih edilen ülkesi olur. Ayrıca doğru adımlar atılırsa 2023 yılı için hedeflenen 2 milyon uluslararası hasta ve 20 milyar dolar sağlık turizmi gelirine çok önceden ulaşmak da mümkün”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Başaran Ulusoy açıklama, Başaran Ulusoy kimdir, Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi Haberleri, Sağlık Turizmi raporu, Sağlık Turizmi Türkiye, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TURSAB Başkanı, TÜRSAB Sağlık Turizmi, TÜRSAB Sağlık Turizmi raporu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları