Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2014 yılında en çok konuşulan spor dalları belli oldu

22 Aralık, 2014 | 09:20

İnsanlığın ilk zamanları ile tarihini oluşturmaya başlayan spor; hem fiziksel hem de ruhsal bir ihtiyaç olarak onlarca türe sahip. Spordaki çeşitlilik sakinliği sevenlere golf, tenis, avcılık gibi tercihler sunarken; adrenalin arayanları dağcılık, paraşüt, kayak yapmaya davet ediyor.

Ajans Press’in 2014 yılının favori sporlarını belirlediği raporda; en yakın rakibi Basketbol’dan yaklaşık 5 kat daha fazla konuşulan Futbol’un, 475 binin üzeri haberle Türkiye’de en çok konuşulan spor olduğu belgelemiş oldu.

Dev adamlar sloganıyla kadınlar ve çocuklar arasında da ciddi izleyici kitlesi kazanan Basketbol, 95 bin haberle, en çok konuşulan ikinci spor olarak raporlandı.

Sponsor desteğiyle yükselişe geçen Voleybol ise 48 bine yakın haberle üçüncü sırada yer aldı . Fazla başarı hikayelerimiz olmasa da izlemeyi sevdiğimiz Atletizm, 2014 gündeminde bolca konuşulan sporlar arasında yer aldı.

Hülya Avşar adı ile birlikte sıkça anılan Tenis ise, Türkiye’de en çok konuşulan 5. spor oldu. Geleneksel yarışlar ile gündemde kalmaya devam eden ata sporu Güreş’i, kış sporu Kayak takip etti.

Türkiye’de en çok konuşulan ilk 15 spor arasında 8. sırada Hentbol’un yer alması dikkatleri çekerken, hem kadınlar hem de erkekler süper ligi olan sporla ilgili haberler yoğunluğunun yerel ve bölgesel basında olduğu raporlandı.

Popüler sporlarının Türkiye raporunda, günümüzde yaşam tarzı haline getirilmeye çalışılan Fitness sporunu, dövüş sporları Karate ve Boks takip etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Basketbol, Basketbol haberleri, boks, dağcılık, dövüş sporları, Fitness, futbol haberleri, Hentbol, Hentbol ligi, Hülya Avşar, Hülya Avşar Haberleri, Hülya Avşar tenis, karate, Kayak, Kayak turları, Kayak Turu, Paraşüt, son dakika Spor haberleri, Spor, Spor dalları, Spor Haberleri, tenis haberleri, Voleybol, Voleybol haberleri, Voleybol kadınlar ligi, Voleybol ligi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları