Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2012’de en çok ziyaret edilen mekan Louvre Müzesi

30 Mart, 2013 | 13:07

2012'de en çok ziyaret edilen mekan Louvre Müzesi Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi 2012 yılının en çok ziyaret edilen mekanı oldu.

The Art Newspaper tarafından yapılan açıklamada, Louvre Müzesi’nin yıllık raporlarını yayınladı.

Raporda yer alan bilgilere göre 2012 yılında 9.7 milyon kişi müzeyi ziyaret etti. Louvre Müzesi, 2011 yılında ise yaklaşık 8.5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı.

BBC yayınlanan habere göre New York yer alan MoMA müzesi, en çok ziyaret edilen ikinci müze olurken Londra’daki müzeler üçüncü ve sonraki sıraları aldı.

Yılın en popüler sergisi ise, Tokyo’daki Metropolitan Müzesi’nde gerçekleştirilen “Dutch Old Masters” başlıklı sergi oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, Louvre, Louvre Müzesi, Louvre Müzesi fransa, Louvre Müzesi paris, Metropolitan, Metropolitan Müzesi, Metropolitan Müzesi tokyo, MoMA müzesi, MoMA müzesi new york, Paris, paris fransa, Tokyo,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları