Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ocak 2011 turizm istatistikleri açıklandı / Turizm Haberleri

25 Şubat, 2011 | 18:10

Ocak 2011 turizm istatistikleri açıklandı / Turizm Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı Ocak 2011 turizm istatistikleri açıklandı. Bakanlığın internet sitesinden yayınlanan bilgilere göre, Türk turizmi yılın ilk ayında yüzde 20,46 artış sağladı. Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı ocak ayında 975 bin 723 oldu.

Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında; Almanya yüzde 11,41 ile birinci olurken, İran yüzde 10,55 ile ikinci, Gürcistan ise yüzde 9,14 ile üçüncü sırada yer aldı.

Gürcistan’ı sırasıyla Bulgaristan, Suriye, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Yunanistan, İngiltere ve Fransa izledi. Ocak ayı içerisinde Almanya’dan 111 bin 296 ziyaretçi gelirken, İran’dan 102 bin 896, Gürcistan’dan ise 89 bin 160 kişi geldi.

Türkiye’ye 2011 yılı Ocak ayında OECD ülkelerinden 365 bin 131 ziyaretçi gelirken, Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan ise 221 bin 237 turist ağırlandı. OECD ülkelerinde bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 37,42 artış yaşanırken, BDT ülkelerinde bu artış yüzde 22,67 olarak gerçekleşti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 turizm istatistikleri, Azerbaycan, Bağımsız Devletler Topluluğu, Bulgaristan, İngiltere, Ocak 2011 turizm istatistikleri, OECD, Rusya Federasyonu, Suriye, Turizm istatistikleri, Türkiye turizm, Türkiye Turizm İstatistikleri, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları