Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2010 yılı turistleri “Do it yourself” seviyor

12 Mayıs, 2010 | 13:06

Küresel ekonomik kriz nedeniyle turistlerin tatil anlayışı da değişti.

Bu yılın turistleri, son dakikacı, çabuk fikir değiştiren ve ‘do it yourself’ (kendin yap) yanlısı. Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI Travel’a da sahip olan turizm grubu TUI ve üç numaralı Rewe 2010’da turizmde patlama beklediğini açıkladı.

Yapılan araştırmalara göre bu yılın favori destinasyonu Türkiye. Bu yazın turisti, son dakikayı seven, çabuk fikir değiştiren ve do it yourself yanlısı. En az 6 ay önceden rezervasyon yaptıran klasik Alman tatilciler, bu süreyi 6 haftaya kadar indirdi. Türkiye Avrupa’da bu yazın favori destinasyonu olurken, İspanya‘nın düşüşpte olduğu kaydedildi.

Türkiye’deki 27 golf sahasından 21’inin yer aldığı Belek, şu anda Avrupa’nın en hızlı büyüyen golf bölgesi konumunda. Belek’te 6 yeni saha daha açılacak. EasyJet’in Antalya uçuşlarının da önümüzdeki ay başlamasıyla bölge, golfçüler için Portekiz’in ünlü turizm merkezi Algarve’ye rakip olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2010 YIlı, 2010 yılı turistleri, Avrupa Turistler, Avrupa Turizm, Do it yourself, İspanya Turist, İspanya turizm, Turist, Turist Avrupa, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları