Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

20. Muğla Kültür Şenliği başladı

01 Ekim, 2011 | 13:57

Muğla Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 20. si düzenlenen 20. Muğla Kültür Şenliği başladı.

Muğla Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen 20. Kültür Şenliği, yürüyüş ve açılış konuşmalarıyla başladı. Üç gün devam edecek olan ve çok sayıda etkinliğin yer aldığı şenliğin açılış törenine CHP Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, halk oyunları ekipleri, belediye çalışanları ve yurtdışından gelen dans ekipleri katıldı.

Şenlik kapsamında resim, heykel, fotoğraf ve ebru sergileri, dans gösterileri ve konserler gibi birçok sanat faaliyetinin yanısıra rahvan at yarışları, trap atış gösterileri, yayla etkinlikleri kapsamında skeçler, halk oyunları ve Yayla Kavun Yarışması ile çocuk etkinlikleri kapsamında toplu sünnet şöleni yer alacak. Konu hakkında açıklama yapan Başkan Gürün, “Üç gün boyunca dolu dolu geçecek olan şenliğimiz, bu yıl yabancı dans sanatçılarının katılımıyla daha da uluslararası boyuta gelmiştir. Şenlik boyunca hemşehrilerimizle birlikte güzel vakit geçirecek, hep beraber olacağız. Amacımız, barışın ve hoşgörünün başkenti Muğla için çalışıp üremektir. Sanat, bu üretimler içinde desteklemeyi en başat saydığımız alanlardandır.” dedi. Milletvekili Demir ise Karya ve Likya gibi büyük antik uygarlıklara evsahipliği yapmış önemli bir kültür şehrinde böyle bir şenliğin düzenlenmesine katkıda bulunan herkesi kutladı. Demir, bu tür şenliklerin, bölgenin tanıtımına büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ilk olarak yerel sanatçılar ve Muğla Belediyesi Kent Orkestrası konser verdi. Daha sonra Osman Osmancıkzade ve ekibi, Türk ve Yunan şarkıları seslendirdi. Son olarak Rodos dans grubu Acgean Dancers, yaklaşık yarım saat halk oyunları gösterisi sundu. Program sonunda Acgean Dancers ve Osmancıkzade’ye, şenliğe katkılarından dolayı çiçek ve plaket verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
20. Muğla Kültür Şenliği, Acgean Dancers, Muğla, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Belediyesi, Muğla Şenliği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları