Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

19 Mayıs kutlu olsun

19 Mayıs, 2012 | 11:35

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs tüm yurtta çeşitli programlarla kutlanıyor.Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.

Milli bayramlara getirilen yeni düzenlemenin ardından gerçekleştirilecek ilk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda pek çok ilk yaşanacak.

Atatürk’ü anma kutlamaları kapsamında her yıl Atatürk’ün “Benim doğum günüm 19 Mayıs’tır” sözüne uygun olarak Samsun’da doğum günü pastası kesilecek. Atatürk’ün Samsun’da ayak bastığı iskelenin bulunduğu kent meydanındaki doğum günü kutlamasına 100 bin kişi katılacak. Türk Yıldızları gösteri uçuşu yapacak.

Başbakan Tayyip Erdoğan Arena’da olacak

Her yıl Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda yapılan programlar, bu yıl Arena Kapalı Spor Salonu’na taşındı.Saat 16.00’da başlayacak etkinliğe Başbakan Tayyip Erdoğan da katılacak. Arena’da ayrıca Mehteran gösterisi ve Kum Sanatları Gösterisi sergilenecek. Programda Halk Oyunlları Federasyonu’nun oyun ekibi de sahneye çıkacak. Halk Oyunları Federasyonu’nun kurduğu 450 kişilik halk oyunları topluluğu gösteri sunacak.

Abdullah Gül ABD’de

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’de olacak. Gül, burada Washington Büyükelçiliği’nce düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resepsiyonuna katılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
19 Mayıs, 19 Mayıs Atat, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs Atatürkü anma, 19 Mayıs Kutlamaları, 19 Mayıs Kutlu Olsun, Abdullah Gül ABD, Arena Kapalı Spor Salonu, Atatürk’ü anma kutlamaları, Başbakan Tayyip Erdoğan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları