Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

17 Bulgar Turist Ohri Gölü’nde Boğuldu

07 Eylül, 2009 | 12:56

17 Bulgar Turist Ohri Gölü'nde Boğuldu Makedonya’nın turistik kenti Ohri’deki gölde bir geminin ortadan ikiye ayrılarak battığı, kazada 17 Bulgar’ın boğularak öldüğü bildirildi.

Makedonya’nın turistik kenti Ohri’deki gölde bir geminin ortadan ikiye ayrılarak battığı, kazada 17 Bulgar’ın boğularak öldüğü bildirildi.

Ohri’deki “Eleşets” tatil köyü yakınlarında, sahilden yaklaşık 250 metre uzaklıkta batan “İlinden” adlı gemiden 53 yolcunun ise kurtarıldığı açıklandı. Gölün karşı tarafında bulunan “Snaum” manastırını ziyaret etmek için gemiye binen 50 kişilik Bulgar turist grubundan kaybolanları arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Tatil köyünden kayıklarla yardıma koşanların çok sayıda yolcuyu kurtardığı da gelen haberler arasında. Geminin batma sebebi araştırılırken, eski olduğu ve fazla yolcu alındığı belirtiliyor.

Sağ olarak kurtarılanların çoğunun şoka girdiği açıklanırken Ohri’deki ‘Metropol Oteline’ yerleştirdikleri bildirildi. Ohri Gölünde gemi gezisine çıkan ve kaza geçiren Bulgaristan vatandaşı turistlerin büyük bir bölümünü emeklilerin oluşturduğu kaydedildi.

Başbakan Boyko Borisov, kazadan sağ kurtulanları almak için hükümet uçağını kente gönderirken, Dışişleri Bakan Yardımcısı Marin Raykov’da kaza yerine hareket ettiği kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başbakan Boyko Borisov, Boyko Borisov, Bulgar Turist, Dışişleri Bakan Yardımcısı Raykov, Makedonya, Marin Raykov, Metropol Oteli, Ohri Gölü Turist, Ohri Makedonya, Snaum, Turist Boğuldu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları