Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“14 Mart’ın bayram olacağı günler için”

14 Mart, 2014 | 10:56

saglikta-sinif-tavri-aciklama 14 Mart Tıp Bayramı için bir açıklama yayımlayan Sağlıkta Sınıf Tavrı, tüm sağlık emekçilerini 14 Mart’ın bir bayram olarak kutlanacağı günleri birlikte kurmak için mücadeleye çağırdı.

Açıklama şu şekilde:

14 MART’IN “BAYRAM” OLARAK KUTLANACAĞI GÜNLERİ BİRLİKTE KURMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

Ekmek almaya çıkan çocuklarımızın aylarca komada kaldıktan sonra toprağa verildiği, ambulans gitmeyen köylerde ölen bebeklerin bohçaya sarılıp sırtta taşındığı, Ayaz bebeklerin soğuktan öldüğü, hekimlik yapmanın suç ilan edildiği, meslek odalarına “revir kuruyor” diye dava açıldığı, devletin halkı sağlıksızlığa, sağlıkçıları çözümsüzlüğe mahkum ettiği ülkemizde, senelerdir olduğu gibi bu yıl da 14 Mart bayram olarak kutlanamayacak.

Bugün sağlıksızlığımızı konuşacak, anlatacak, eylemler yapacağız. Türkiye’yi sağlıksızlığa mahkum edenler utanmazca miting alanlarında yalanlar söyleyip ceplerinden ötesini düşünmezken, sağlık emekçileri bir araya gelecek, neden sağlıksız olduğumuzu söyleyecek: Bu ülkede AKP iktidardayken sağlıklı olunamaz. Yalancı ve hırsızların iktidarda olduğu bir ülkede halkın hakkına parasıyla tedavi, parasıyla ilaç, niteliksiz sağlık hizmeti; sağlıkçıların hakkına davalar, soruşturmalar, sürgünler, güvencesizlik, geleceksizlik düşer.

Utancından aynaya bakamaması gerekenler bugün hala iktidardalar. Halkın sağlıksızlığının, sağlıkçıların güvencesiz ve baskı altında çalışmasının sorumlusu yalancı ve hırsız hükümet istifa etmelidir. AKP’nin bu halkı hasta ettiği, çocuklarımızı öldürdüğü yeter!

Sağlıkta Sınıf Tavrı, tüm hekimleri ve sağlıkçıları 14 Mart’ı bayram olarak kutlayacağımız günleri birlikte kurmaya çağırıyor. İnsanları hasta etmeyen, yurttaşlar için uzun ve sağlıklı bir hayatın mümkün olduğu, hastalıkta ise ücretsiz ve nitelikli sağlık hizmetinin güvence altında sunulduğu bir düzen için birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 Mart, 14 Mart Tıp Bayramı, Sağlıkta Sınıf Tavrı, Sağlıkta Sınıf Tavrı 14 mart, Sağlıkta Sınıf Tavrı açıklama, Tıp Bayramı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları