Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“14 Mart’ın bayram olacağı günler için”

14 Mart, 2014 | 10:56

saglikta-sinif-tavri-aciklama 14 Mart Tıp Bayramı için bir açıklama yayımlayan Sağlıkta Sınıf Tavrı, tüm sağlık emekçilerini 14 Mart’ın bir bayram olarak kutlanacağı günleri birlikte kurmak için mücadeleye çağırdı.

Açıklama şu şekilde:

14 MART’IN “BAYRAM” OLARAK KUTLANACAĞI GÜNLERİ BİRLİKTE KURMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

Ekmek almaya çıkan çocuklarımızın aylarca komada kaldıktan sonra toprağa verildiği, ambulans gitmeyen köylerde ölen bebeklerin bohçaya sarılıp sırtta taşındığı, Ayaz bebeklerin soğuktan öldüğü, hekimlik yapmanın suç ilan edildiği, meslek odalarına “revir kuruyor” diye dava açıldığı, devletin halkı sağlıksızlığa, sağlıkçıları çözümsüzlüğe mahkum ettiği ülkemizde, senelerdir olduğu gibi bu yıl da 14 Mart bayram olarak kutlanamayacak.

Bugün sağlıksızlığımızı konuşacak, anlatacak, eylemler yapacağız. Türkiye’yi sağlıksızlığa mahkum edenler utanmazca miting alanlarında yalanlar söyleyip ceplerinden ötesini düşünmezken, sağlık emekçileri bir araya gelecek, neden sağlıksız olduğumuzu söyleyecek: Bu ülkede AKP iktidardayken sağlıklı olunamaz. Yalancı ve hırsızların iktidarda olduğu bir ülkede halkın hakkına parasıyla tedavi, parasıyla ilaç, niteliksiz sağlık hizmeti; sağlıkçıların hakkına davalar, soruşturmalar, sürgünler, güvencesizlik, geleceksizlik düşer.

Utancından aynaya bakamaması gerekenler bugün hala iktidardalar. Halkın sağlıksızlığının, sağlıkçıların güvencesiz ve baskı altında çalışmasının sorumlusu yalancı ve hırsız hükümet istifa etmelidir. AKP’nin bu halkı hasta ettiği, çocuklarımızı öldürdüğü yeter!

Sağlıkta Sınıf Tavrı, tüm hekimleri ve sağlıkçıları 14 Mart’ı bayram olarak kutlayacağımız günleri birlikte kurmaya çağırıyor. İnsanları hasta etmeyen, yurttaşlar için uzun ve sağlıklı bir hayatın mümkün olduğu, hastalıkta ise ücretsiz ve nitelikli sağlık hizmetinin güvence altında sunulduğu bir düzen için birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 Mart, 14 Mart Tıp Bayramı, Sağlıkta Sınıf Tavrı, Sağlıkta Sınıf Tavrı 14 mart, Sağlıkta Sınıf Tavrı açıklama, Tıp Bayramı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları