Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

130 yıllık tarihi bina alev alev yandı

01 Ağustos, 2012 | 11:30

İzmir’in Konak ilçesi Kemeraltı semtinde bulunan 130 yıllık tarihi bina alev alev yandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan binadan yükselen alevler çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesine rağmen uzun süre kontrol altına alınamadı. Tarihi binada büyük maddi hasar meydana geldi. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu olarak hizmet veren binanın yanışı sırasında bina müdürü Tahsin Duru ve arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Olay, saat 04.10 sıralarında meydana geldi. Binanın üst katında başladığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüyerek binayı sardı. Çevredeki vatandaşlar duman yükseldiğini görünce durumu hemen polis ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini alırken, itfaiye ekipleri ise hemen yangına müdahale etti. İlk ekiplerin yetersiz kalması üzerine bölgeye takviye itfaiye ekipleri geldi. Müdahaleye rağmen tarihi binayı saran alevleri söndürmek kolay olmadı. Binanın çatısına ulaşan alevler gökyüzüne kadar uzandı.

Yangın ancak 1,5 saatte kontrol altına alınabildi. Çalışmaları gözyaşlarıyla izleyen bina müdürü Tahsin Duru, “Binamız 1880’lerden kalma tarihi bir bina. Yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini söylediler. Daha yeni tadilat yapmıştık” dedi.

Polis, olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir Devlet Türk Dünyası, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, İzmir Konak, İzmir tarihi bina, İzmir Yangın, Kemeraltı semti, Konak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları