Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi başladı!

06 Aralık, 2018 | 12:29

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi başladı!

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi başladı. Fuarın açılışında konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 2019’da turizmde rekorlara imza atılacağına inandığını belirtti.

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200’ü aşkın katılımcısıyla bugün açıldı. Fuarın açılışında bir konuşma yapan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve ekibine gösterdikleri çaba nedeniyle kendisine teşekkür etti.

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi başladı!

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Tüm turizm sektörü paydaşlarının enerjisi, turizme ve ülkemize olan aşkı ile altın bir yılı geride bırakıyoruz. Sektörümüzün içinden gelen, her yönüyle tanıyan, bilen, değer katan sayın Bakanımızın önderliğinde 2019 yılında da rekorlara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kadim Makedonya, partner il Diyarbakır

Firuz Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde TÜRSAB ve İZFAŞ işbirliğiyle bu yıl 12.’si düzenlenen ‘Travel turkey izmir Fuarı’nın bu yılki partner ülkesinin kadim, dost ülke Makedonya Cumhuriyeti olduğunu belirtti. İki ülke arasında süregelen tarihi , kültürel ve stratejik ortaklığın her geçen gün artarak geliştiğini belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Bu yılki partner ilimiz ise 9 bin yıllık tarihi geçmişiyle medeniyetlerin beşiği, güzellikler diyarı Diyarbakır’dır. Diyarbakır, doğası, surları, hanları, camileri, hevsel bahçeleri, ve saymakla bitmeyecek kadar zengin değerleri ile kültür turizminin sadece ülkemizdeki değil dünyadaki eşsiz örneklerindendir. Fuarımızı onurlandırdıkları için onlara da şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Seyahat teknolojileri için özel bölüm

İzmir Travel Turkey Fuarı’nın en önemli artı değerlerinden birinin Türkiye’nin her bölgesinden gelen katılımcıları yurt dışından gelen hosted buyer’larla buluşturmak, bölgeler arası kalkınmaya destek sağlamak, Türkiye’nin en iyi şekilde tanıtılması ve pazarlanmasına yönelik platform oluşturmak olduğunu ifade eden Bağlıkaya, fuar kapsamında ilk defa seyahat teknolojileri için özel bölüm açıldığını söyledi. Teknolojinin turizmde önemli değişimlere neden olacağını ifade eden Firuz Bağlıkaya, fuarda ayrıca Barcelona akıllı şehir proje yöneticisi Eduard Martin Lineros’un tecrübelerini paylaşacağının altını da çizdi.

Gastro İzmir uluslararası öneme sahip

Konuşmasına devam eden Firuz Bağlıkaya, bu yıl Travel Turkey 2018 kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinliğin ise 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi “Gastro İzmir” olacağını söyleyerek, “Gerek konuşmacıları, gerekse katılım sağlayacak ülke ve şehirler açısından gastronomi turizmi kongresi, uluslararası bir önem arz ediyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, Eduard Martin Lineros, Firuz Bağlıkaya, Gastro İzmir, İZFAŞ, İzmir fuar, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Turizm sektörü, Türsab, Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları