Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

1 Mayıs Küba’da güzel! Cop yok TOMA yok

16 Nisan, 2014 | 14:48

Küba 1 Mayıs

İstanbul’u yine olaylı bir 1 Mayıs günü bekliyor. 1 Mayıs’ı büyük bir coşkuyla kutlamak isteyenlerin tercihi ise yine Küba… 1 Mayıs Küba ‘da yine muhteşem kutlanacak.

2013 yılında İstanbul Valiliği’nin Taksim Yayalaştırma Projesi inşaatını gerekçe göstererek Taksim Meydanı’nı 1 Mayıs’ta kapatmasıyla özellikle Beşiktaş, Şişli, Unkapanı, Okmeydanı gibi bölgelerde olaylar çıkmış ve onlarca kişi yaralanmıştı. İstanbul Valiliği bu yıl da 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nı yasaklayacağının sinyallerini verdi ve Vali Hüseyin Avni Mutlu sendikalara Yenikapı’yı işaret etti. Ancak DİSK, KESK ve TMMOB’un başını çektiği sendikalar 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkmaya kararlı. Bu durum da akıllara yine olaylı 1 Mayıs’ları getiriyor.

Dünyada 1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramının en büyük coşkuyla kutlandığı şehir olan Küba’nın başkenti Havana ise bu yıl da birçok Türk vatandaşının adeta akın edeceği şehirlerin başını çekiyor. Olaylardan, polis şiddetinden, TOMAlardan, biber gazından uzak 1 Mayıs coşkusu yaşamak isteyenler 1 Mayıs turları ile Küba’ya gitmek için kolları sıvadı bile.

Küba Devrimi’nden sonra ülke tarihinin en önemli yeri haline gelen tarihi Devrim Meydanı bu yıl da 1 Mayıs’ta yüzbinlerce devrimciye ev sahipliği yapacak. Fidel Castro’nun ve devrimin diğer önderlerinin halkla buluşma yeri
olan tarihi Devrim Meydanı, her yıl 1 Mayıs’ta dolup taşan coşkulu mitingleriyle de zihinlere kazınmış
durumda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 mayıs 2014, 1 Mayıs Küba, 1 mayıs küba 2014, 1 Mayıs Küba coşkusu, 2014 1 mayıs küba, devrim meydanı, Küba 1 Mayıs, Küba 1 Mayıs coşkusu, küba devrim meydanı, Kübada 1 mayıs,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları