Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya 1 Mayıs’ı Küba’da kutluyor

03 Nisan, 2014 | 10:22

Dünya 1 Mayıs'ı Küba'da kutluyor 1 Mayıs, her yıl Küba’da büyük bir coşku ile yaşanıyor.Dünyanın her köşesinden milyonlarca turist 1 Mayıs için Küba’yı ziyaret ediyor.

Küba’da milyonların sokaklara aktığı 1 Mayıs kutlamalarının Türkiye için önemi büyük.

Türk bayrağı açılmıştı

Küba

Küba’nın başkenti Havana’da yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı 2010 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarında açılan Türk bayrağı, hafızlardaki tazeliğini koruyor. Hatırlanacağı üzere 2010 mayısında başkent Havana’daki kutlamalar sırasında dev bir Türk bayrağı Kübalı vatandaşların ellerinde taşınıyordu.

Küba’da her yıl Jose Marti Devrim Meydanı’nda bir araya gelen halk, 1 Mayıs’ı tam bir bayram havasında kutluyor. 2010 yılında Küba devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanan kutlamalarda, kutlama komitesi başkanıyla yapılan röportaj sırasında arka sırada Türk Bayrağı taşıyan bir çift kameralara yansımıştı.

O günden bugüne Havana’daki kutlamalar Küba 1 Mayıs Turları‘na ilgiyi artırmış durumda. Farklı ülkelerden binlerce kişinin akın ettiği Küba’da bu yıl yaklaşık 5 milyon kişinin gösterilere katılması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 Mayıs Kutlamaları, 1 Mayıs Turları, Havana, Havana 1 mayıs, Havana Küba, Havana Küba turları, Havana türk bayrağı, Jose Marti Devrim Meydanı, Jose Marti Devrim Meydanı Küba, Küba, Küba 1 Mayıs, Küba 1 mayıs kutlamaları, Küba 1 mayıs türk bayrağı, Küba 1 mayıs Türkiye, Küba 1 Mayıs Turları, Küba Turları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları