Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya 1 Mayıs’ı Küba’da kutluyor

03 Nisan, 2014 | 10:22

Dünya 1 Mayıs'ı Küba'da kutluyor 1 Mayıs, her yıl Küba’da büyük bir coşku ile yaşanıyor.Dünyanın her köşesinden milyonlarca turist 1 Mayıs için Küba’yı ziyaret ediyor.

Küba’da milyonların sokaklara aktığı 1 Mayıs kutlamalarının Türkiye için önemi büyük.

Türk bayrağı açılmıştı

Küba

Küba’nın başkenti Havana’da yaklaşık 2 milyon kişinin katıldığı 2010 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarında açılan Türk bayrağı, hafızlardaki tazeliğini koruyor. Hatırlanacağı üzere 2010 mayısında başkent Havana’daki kutlamalar sırasında dev bir Türk bayrağı Kübalı vatandaşların ellerinde taşınıyordu.

Küba’da her yıl Jose Marti Devrim Meydanı’nda bir araya gelen halk, 1 Mayıs’ı tam bir bayram havasında kutluyor. 2010 yılında Küba devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanan kutlamalarda, kutlama komitesi başkanıyla yapılan röportaj sırasında arka sırada Türk Bayrağı taşıyan bir çift kameralara yansımıştı.

O günden bugüne Havana’daki kutlamalar Küba 1 Mayıs Turları‘na ilgiyi artırmış durumda. Farklı ülkelerden binlerce kişinin akın ettiği Küba’da bu yıl yaklaşık 5 milyon kişinin gösterilere katılması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Mayıs, 1 Mayıs Kutlamaları, 1 Mayıs Turları, Havana, Havana 1 mayıs, Havana Küba, Havana Küba turları, Havana türk bayrağı, Jose Marti Devrim Meydanı, Jose Marti Devrim Meydanı Küba, Küba, Küba 1 Mayıs, Küba 1 mayıs kutlamaları, Küba 1 mayıs türk bayrağı, Küba 1 mayıs Türkiye, Küba 1 Mayıs Turları, Küba Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları