Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

1 haftadır İsrail’den Türkiye’ye turist gelmiyor

16 Ekim, 2009 | 14:18

One Minute Bu yılın başında patlayan “One minute” krizinden sonra İsrailli turistlerin Türkiye’ye gelmemesi için yürütülen kampanya, tatbikat krizi ve TRT’deki dizi nedeniyle devam ediyor.

Jerusalem Post’a göre, İsrailli turizmciler krizin patladığı günden beri, İsrailli turistlerin en gözde yeri olan Antalya ve İstanbul’a tek bir uçak bileti satamadıklarını dile getirdi. Zion Tours adlı şirketin CEO’su Mark Feldman, İstanbul’un diğer turizm destinasyonların için önemli bir uğrak noktası olduğunu belirterek, “Bir haftadır İstanbul üzerinden bilet satamıyorum. Hiç kimse oraya uçmak istemiyor. Turlar ucuz, hava yolu şirketi kaliteli ama kimse İstanbul’a gitmek istemiyor” diye konuştu.

Başka bir turizmci de, Davos krizinden sonra yarı yarıya düşen İsrailli turist sayısının yaz sezonuna doğru yeniden arttığını hatırlatarak, “Türkiye’ye neredeyse hiç tur satamama noktasına geldik. Türkiye’yi önerdiğim zaman müşteri kaçıyor” dedi.

Jerulasem Post’a göre, bir haftadır zaten düşüşe geçen Türkiye seyahatleri, TRT’deki İsrail karşıtı dizinin sürmesi halinde tamamen duracak.

Türkiye, ABD’nin ardından İsrailli turistlerin en popüler ikinci destinasyonu konumunda. Jerusalem Post’a göre, geçen yıl Türkiye’ye 500 bin civarında İsrailli turist geldi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, İsrail, İsrail Türkiye, İsrail Türkiye Turizm, İsrail Türkiye Turizm Krizi, İsrailli turistler, İstanbul, Mark Feldman, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye, Zion Tours,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları